Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuğum kaç yaşında yüzme derslerine başlayabilir?

10 aydan itibaren bebeklerde kavrama ve nefesini tutma yetenekleri gelişmeye başlar. Bu dönemden itibaren suyla tanıştırılması ve suda keyifli vakit geçirebileceğini fark etmesi ileri yaşları için güçlü bir temel oluşturur. Aynı zamanda ebeveynlerin de bebekleriyle havuzda güvenli ve kaliteli zaman geçirmesi için 0-3 yaş yüzme dersleri harika bir fırsattır.

4 yaştan itibaren çocuklar eğitmenle baş başa ders yapmaya başlayabilir. Ellerini ve ayaklarını daha kontrollü ve koordineli bir şekilde kullanmaya başladıkları için suda kendi güvenliğini sağlamanın yanında, teknik bilgilere de geçiş sağlanabilir.

Çocuğum ne zaman yüzme öğrenir?

Her çocuğun gelişimi ve suyla ilişkisi farklıdır, bu nedenle bu soruya kesin cevap vermek doğru olmaz. Çocuğunuzun suyla ilişkisini kuvvetlendirmek, suda kendi güvenliğini sağlayabilecek duruma gelmesi en öncelikli ve önemli adımdır. Kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmiş olarak havuzdan ayrılması ilk hedefimiz!

Derslere hangi mevsimde başlamalıyız?

Her çocuğun yüzmeyi öğrenmesi gerektiğine inanıyoruz, bu nedenle tüm yıl boyunca yüzme derslerini 3 aşama ve 11 seviyede sürdürüyoruz. Kış aylarında yüzmeye verilen ara çocuğunuzun su ile olan ilişkisini zayıflatmaktadır. İdeal sıcaklık ve şartlara sahip havuz olanakları ile, farklı seviye ve yeteneğe sahip çocuklarınız için eğitimlerimiz yıl boyunca devam etmektedir.

Tutku hocanın sahip olduğu sertifika ve yeterlilikler nelerdir?

2000-2016 yılları arasında Türk milli takımı ve Galatasaray A takımında profesyonel olarak yüzmüş, serbest ve sırtüstü branşlarında Türkiye şampiyonlukları ve derecelerini elde etmiştir. Aktif yüzme hayatına Galatasaray master yüzme takımında hala devam eden Tutku Gündoğdu Itri, 2018 yılında Aquamasters Türkiye Şampiyonası’nda 8 altın madalya ve 8 Türkiye rekorunun sahibi olmuştur.

Profesyonel yüzme kariyerinin yanı sıra, Galatasaray Spor Kulübü’nde 2 yıl boyunca 3-10 yaş arası gruplara yüzme dersi vermiştir.

2018 yılında AUSTSWIM Yüzme ve Su Güvenliği Eğitmenliği Programı (AUSTSWIM Teacher of Swimming and Water Safety Course)’nı tamamlamış olan Tutku, Mayıs 2018 itibariyle 0-7 yaş arasındaki çocuklara yüzme eğitimi vermektedir.

Yüzme eğitimleri nerede verilmektedir?

Dersler Caddebostan Powerfull Club’da yer alan kapalı yarı olimpik havuzda verilmektedir. Ayrıca özel durumlarda ders alacak bebek, çocuk ve yetişkinlerin tercih ettiği bir havuzda da sağlanabilir.

Yüzme dersi verilen havuz şartları nelerdir?  

Ders için kullanılan havuzlar, AUSTSWIM Su Güvenliği Yönergeleri ile denetlenen bir dizi yüksek standarda sahiptir. Öncelikle bebek ve çocuklar, su sıcaklığı vücut sıcaklığına en yakın olduğu zaman suyun tadını çıkardıkları için havuz su sıcaklığı 31 ºC’de sabitlenmiş ve su derinliği 150 cm’yi aşmamaktadır. Ayrıca havuzda hiçbir kimyasal arındırıcı kullanılmamaktadır.

Ayrıca çocukların yüzme eğitimi sırasında suda güvenli bir şekilde ayakta durmaları için, platform kullanılmaktadır. Yüzme platformu, çocukların eğitmen ile yüz yüze iletişim kurmasını ve kendi başlarına su hissine alışarak kol ve bacaklarını serbestçe kullanmalarını sağlar.

Derse gelirken yanımızda ne getirmemiz gerekiyor?

Planlanmış olan derse çocuğunuzun sağlık ve güvenliği için aşağıdaki malzeme ve ekipman ile gelinmesi önerilir;

  • Bone
  • Gözlük
  • Mayo
  • Havlu
  • Terlik veya kaydırmaz patik

Bir derse maksimum kaç öğrenci katılabilir?

Her eğitim türü için farklı olmakla birlikte, verim ve performans açısından çoğu ders bire bir yapılmaktadır. AUSTSWIM standartları gereği bir derse maksimum üç öğrenci aynı anda katılabilmektedir.

Çocuğum yüzme derslerine ne kadar devam etmeli?

Anne karnında başlayan yüzme serüveni, tutkuyla yüzmek isteyen her çocuk için süresiz devam eder. Suya güvenli giriş-çıkış ile başlayıp profesyonel yüzücülüğe kadar uzanan bu yolculuk oldukça uzun sürebilir. Her çocuk profesyonel seviyede bir yüzücü olmasa da yüzme bilmek hayat kurtaran bir beceridir. Bu nedenle, çocuğunuzun küçük yaştan itibaren yüzme konusunda yetkin olmasına izin verin.

Çocuğum ile birlikte suya girebilir miyim?

Pedagojik nedenler ve AUSTSWIM standartları gereği, 0-3 yaş arası çocuklar ebeveynleri ile birlikte suya girmelidir. 3 yaşını tamamlamış çocuklar, yüzme derslerine eğitmeni ile birlikte devam edebilir.  

Yüzme derslerine nasıl kayıt olunur?

  • Öncelikle çocuğunuzun yüzme seviyesini belirleyin. Eğer çocuğunuzun hangi seviyede olduğundan emin değilseniz, çocuğunuzu hızlı bir şekilde değerlendirmekten ve uygun bir program oluşturmaktan mutluluk duyarız.
  • Derslerin haftada kaç ders ve hangi günlerde olacağını organize edin. 
  • Kayıt ve programı netleştirmek için bizimle iletişime geçin.
  • İlgili ödemeyi yapın.
  • Tutkuyla yüzün!

Aylık yüzme ders ücreti ne kadar?

Ders ücretleri, eğitim alacak kişinin yaşı, ders sıklığı, ve dersi kaç kişinin aldığına göre değişkenlik göstermektedir. 4’lü paket şeklinde veya kardeş ile birlikte alınan derslere özel indirim uygulanmaktadır. Ders fiyatlarına havuz kirası dahil olup, herhangi bir ekstra ücret ödenmesi gerekmemektedir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için sayfanın altında bulunan iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Ders ücretini nasıl öderim?

Ders kaydınızın tamamlanması için belirlenen programa göre, ilgili ödemeyi ders öncesinde nakit veya banka yoluyla yapabilirsiniz.

Ders iptali için ne yapmam gerekiyor?

Derslerinizi istediğiniz zaman iptal edebilir veya dondurabilirsiniz! Yapmanız gereken tek şey; derse gelemeyeceğinize karar verir vermez, ders başlamadan en az 24 saat önce bize bildirmektir.

Yapılan ödeme iade ediliyor mu?

Acil durumlarda daima aile bireyleri ile iletişimde olarak onların yanında olmaya çalışıyoruz. Ancak işletme maliyetleri nedeniyle geri ödeme yapamıyoruz. Bu gibi durumlarda dersleri ileri bir tarih erteleyerek, ödeme yapmış olduğunuz tüm seansları tamamlıyoruz. Hesabınızı dilediğiniz zaman dondurabilir ve ne zaman hazır olursanız geri başlayabilirsiniz. Eğer uzun dönemli bir ders planı çıkartamıyorsanız, ders ücretini paket program olarak değil tek ders üzerinden ödeyebilirsiniz.

İptal edilen dersi ne zaman kullanabilirim?

Telafi dersleri için belirli bir sınır ve kurallar vardır. Öncelikle, telafi dersine hak kazanmak için, planlanan dersinizden en az 24 saat önce bizimle iletişime geçin. Sonrasında, telafi dersini 7 gün içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

Yetişkinlere yüzme dersi veriyor musunuz?

Elbette! Her ne kadar önceliğimiz güvenlik ve hayatta kalma nedenlerinden ötürü bebekler ve çocuklar olsa da, yüzme bilmeyen, su korkusu olan ya da fiziksel olarak yüzme ihtiyacı olan yetişkinlere de ders verilmektedir.

Sosyal Medya