Tutku Hakkında

Tutku’yu Tanıyın

1991, İzmir doğumlu Tutku Gündoğdu Itri, Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık bölümünden %50 eğitim, %50 milli sporcu bursuyla 2014 yılında mezun olmuştur.
2000-2016 yılları arasında Türk milli takımı ve Galatasaray A takımında profesyonel olarak yüzmüş, serbest ve sırtüstü branşlarında Türkiye şampiyonlukları ve derecelerini elde etmiştir. Aktif yüzme hayatına Galatasaray master yüzme takımında hala devam eden Tutku Gündoğdu Itri, 2018 yılında Aquamasters Türkiye Şampiyonası’nda 8 altın madalya ve 8 Türkiye rekorunun sahibi olmuştur.

Profesyonel yüzme kariyerinin yanı sıra, Galatasaray Spor Kulübü’nde 2 yıl boyunca 3-10 yaş arası gruplara yüzme dersi vermiştir.

2018 yılında AUSTSWIM Yüzme ve Su Güvenliği Eğitmenliği Programı(AUSTSWIM Teacher of Swimming and Water Safety Course)’nı tamamlamış olan Tutku, Mayıs 2018 itibariyle 0-7 yaş arasındaki çocuklara yüzme eğitimi vermektedir. Her şeyden önce sevgi ve mutluluk odaklı olan derslerinin öncelikli hedefi çocukların su korkularını yenmek ve can güvenlikleri sağlamayı öğretmektir.

Sosyal Medya